Про запобігання пожежам  у природних екосистемах

Дата: 15.04.2024 14:59

Регулярно закликаємо населення громади не порушувати правил пожежної безпеки. І наголошуємо на адміністративній відповідальності за їх порушення!

Як повідомляють у Ковельському районному управлінні ГУ ДСНС України у Волинській  області, в поточному році в природних екосистемах зареєстровано 32 пожежі, з них 27 пожеж сухої рослинності на площі 21,612 га, сміття на відкритій території - 5 пожеж на площі 0,22 га. Працівниками ДСНС складено 2 адміністративні протоколи за статтею 77-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та 12 адміністративних протоколів за статтею 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зазначені пожежі в основному виникають внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності громадянами, необережного поводження з вогнем, що в подальшому можуть призвести до поширення пожеж на будівлі, споруди, торфовища та лісові масиви. Як результат, на ліквідацію таких пожеж держава витрачає значні матеріально-технічні резерви.

У відомстві зазначають про адміністративну відповідальність, а саме:

- Самовільне випалювання рослинності або її залишків, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн. до 6120 грн., на посадових осіб від 15300 грн. до 21420 грн., що передбачено статтею 771 Кодексу України проадміністративні правопорушення;

- Порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн. до 4590 грн., на посадових осіб від 4590 грн. до 15300 грн., що передбачено статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- Порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 1700 грн. до 3400 грн., на посадових осіб від 3400 грн. до 5100 грн., що передбачено статтею 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

Крім цього інформуємо, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій» від 19.02.2021 року No 1259-ІХ, який введено в дію 17.06.2021 року, передбачені наступні вимоги:

- землекористувачі зобов’язані не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища; обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць;

- забезпечення пожежної безпеки покладається на власника (власників) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна або наймачів (орендарів) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором найму (оренди), а також на керівника (керівників) суб’єкта господарювання.