Колодяжненська громада
Волинська область, Ковельський район

Історична довідка села Колодяжне

 Колодяжне належить до стародавніх словянських поселень. Відомо, що це село існувало, ще в ХІІ ст., як невелике поселення. В центрі його знаходились два великі колодязі, вода з яких славилась смаковими якостями. Проїжджаючи по шляху через поселення з Києва на Варшаву купці, а пізніше козацька старшина, московські посли, чумаки, постійно зупинялися в ньому, щоб напитися з прославлених колодязів чарівної води, яка ніби приносила в усіх задумах удачу. Очевидно від цих «колодязів» і пішла назва села- Колодяжне.

У селі Колодяжне є офіційна дата народження – перша письменна згадка про нього, зокрема вперше в історичних документах воно згадується  1240 році.

Потім згадка про Колодяжне зявилась на початку ХУІ ст. В цей період воно належало шляхтичу Задворському.

В 1564 році польсько-литовський король Сігизмунд Август «за особливі заслуги» передав Ковельське староство  в тім числі і Колодязне російському князю А.М.Курбському.

В 1583 році у селі проживало близько 40 чоловік населення, в тому числі 3 сімї ремісників, жителі обробляли 5 ланів землі.

В 1795 році володів селом феодал Качковський, а 1881 році один із синів Качковського продав свій маєток Петру Антоновичу Косачу (батькові Лесі Українки)

В Колодяжному провела своє дитинство і юнацьки роки славна дочка українського народу, видатна письменниця – Леся Українка (Лариса Петрівна Косач). Тут жила і мати її, відома письменниця Олена Пчілка.

В 1891 році Колодязне відвідав видатний український письменник Іван Франко з своєю сімєю.

В Колодяжне приїзджала також відома українська письменниця Ольга Кобилянська.

 В селі Колодяжному  10 липня 1949 році на честь видатної поетеси Лесі Українки, землячки, відкрито літературно-меморіальний музей Лесі Українки, який є сьогодні гордістю села.

У селі діють два храми Київського і Московського патріархату.

У селі функціонує загальноствітня школа I-III ст. в якій навчається 105 учні, дитячий дошкільний заклад “Журавлик”, де виховується 77 дітей, фельдшерсько –акушерський пункт, будинок культури, а також бібліотека. У селі здійснюють фінансово-господарську діяльність  СТзОВ____________, заклади громадського харчування та надання послуг населенню, зареєстровано значну кількість фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності,  п’ять об’єктів торгівлі.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь