Дата: 04.04.2024 10:11

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА З ПИТАНЬ ПРАЦІ

^ КОНСУЛЬТУЄМО. ІНФОРМУЄМО. КОНТРОЛЮЄМО.

Загальна частина

Цей Технічний регламент встановлює вимоги до машин щодо захисту життя або здоров’я людини, захисту тварин або рослин, а також майна та охорони      навколишнього                                             природного

середовища, процедуру оцінки відповідності машин та вимоги до їх обігу на ринку України та/ або введення в експлуатацію.

Основні терміни та поняття

введення в експлуатацію машини - перше використання за призначенням машини, на яку поширюється дія цього Технічного регламенту, в Україні.

І

введення в обіг - перше надання на ринку України машини або незавершеної машини з метою розповсюдження або використання за плату чи безоплатно

І             розповсюдження - надання продукції на ринку після

введення її в обіг

надання на ринку - будь-яке платне або безоплатне постачання продукції для розповсюдження, споживання чи використання на ринку України в процесі здійснення господарської діяльності

1. Види (типи), категорії та/або групи нехарчової продукції

•  машини
  •  устаткування
  •  змінне обладнання
  •  піднімальне приладдя
  •  пристрої безпеки
  •  незавершена машина
  •  знімні механічні пристрої трансмісії
  •  ланцюги, канати та текстильні стрічки

Перелічений перелік продукції не є вичерпним.

Детальний опис продукції можна знайти в пункті 2 Технічного регламенту.

У цьому Технічному регламенті термін "Машина" вживається у таких значеннях:

•  сукупність взаємозв’язаних частин або компонентів, з яких принаймні один є рухомим, що мають у своєму складі або пристосовані до приєднання силового приводу іншого, ніж безпосередньо прикладене зусилля людини або тварини, та з’єднані для виконання визначених функцій, а також:

•  сукупність взаємозв’язаних частин або компонентів, принаймні один з яких є рухомим, що з’єднані та призначені для підіймання вантажів, єдиним джерелом живлення яких є безпосереднє прикладення зусилля людини

Інформаційний бюлетень Технічного регламенту безпеки машин

2. Мінімальні вимоги до продукції, на яку поширюється дія Технічного регламенту безпеки машин

На машинах, які відповідають застосовним вимогам цього Технічного регламенту, повинен бути нанесений знак відповідності Технічним регламентам.

За нанесення знака відповідності технічним регламентам відповідає виробник або його уповноважений представник

Найменування виробника та адреса

На виробі має бути вказане найменування та місцезнаходження виробника та в разі необхідності його уповноваженого представника

Позначення

машини

На виробі має бути вказане найменування машини

Серія або тип

На виробі має бути вказане позначення серії або типу; серійний номер (за наявності)

Рік

виготовлення

На виробі має бути вказаний рік вироблення, тобто рік, у якому виробничий процес завершено.

Заборонено під час маркування знаком відповідності технічним регламентам зазначати попередню або наступну дату.

Інформація чи застереження на машинах повинні надаватися переважно у формі символів і піктограм, що легко сприймаються.

Інше

маркування

Будь-яка письмова або усна інформація чи застереження повинні бути складені українською мовою.

Інструкція

До кожної машини повинні надаватись інструкції, що викладені українською мовою.

Інструкції, що супроводжують машини, повинні бути оригіналами інструкцій або перекладами оригіналів інструкцій. При цьому переклад повинен супроводжуватися оригіналом інструкції.

Декларація про відповідність

На кожну машину повинна бути розроблена Декларація про відповідність машини українською мовою.

Декларація про відповідність машини стосується виключно машин у тому стані, в якому вони введені в обіг, і не включає компонентів та/ або змін, які були пізніше впроваджені на машині кінцевим користувачем.