Газовики та рятувальниками нагадують споживачам про безпечне використання газу в побуті
В опалювальний період зростає загроза отруєння чадним газом, оскільки люди більше обігрівають свої домівки, частіше перебуваючи вдома, адже світловий день короткий. Нерідко споживачі нехтують правилами безпечного використання газу в побуті.
«Перед тим, як користуватись газовою колонкою, димохідними газовими приладами, потрібно обов’язково перевірити тягу. Є спеціальне віконце, куди треба притуляти запаленого сірничка і якщо він тягне всередину, то значить тяга є. Якщо сірничок не тягне всередину, то тяги нема, або ж навпаки полум’я йде на квартиру, або тяги нема чи тяга зворотня», - розповідає начальник аварійно-диспетчерської служби Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» Валентин Киричук. - Коли споживач користується газовою колонкою чи газовою плитою – обов’язково потрібно для згоряння 1 м кубічного газу 10 м куб. повітря. Тому потрібно, щоб завжди був доступ свіжого повітря в приміщення, де є газові прилади».
Спеціалісти нагадують: у зв’язку з погіршенням погодних умов пам’ятайте, що при використанні природного газу в побуті необхідно неухильно дотримуватися правил безпеки!
Важливо:
- Провітрювати приміщення, перевіряти тягу, слідкувати за справністю газових приладів та ДВК, не затуляти отвори димоходів та не порушувати цілісність системи газопостачання.
- Не використовуйте газові колонки та опалювальні котли за відсутності тяги в димоході, а також під час різкої зміни кліматичних умов, наприклад, сильного поривчастого вітру, туману, дощу, снігу.
Дотримання цих простих правил допоможе убезпечити Вашу родину та сусідів від можливих нещасних випадків.
А головне: якщо Ви відчули запах газу – терміново телефонуйте до аварійно-диспетчерської служби Волинської філії «Газмережі» за номером телефону 104. Аварійно-диспетчерська служба працює цілодобово та без вихідних.
Мирних вихідних і світлих свят !