Етнофестиваль "На гостини до Лесі"

Дата: 05.08.2019 11:36

Фото без описуБіля пам’ятника Лесі Українки, що на території Колодяжненського літературно - меморіального музею 4 серпня відбулося урочисте відкриття етнофестивалю «На гостини до Лесі», який присвячений уславленню безсмертного шедевру світової драматургії «Лісовій пісні», покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції, активізувати культурно-мистецьке життя краю. Почесні гості свята - тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр Киричук, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман, депутат обласної ради Віктор Козак, голова районної ради Андрій Броїло, начальник управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольга Чубара, голова Колодяжненської сільської ради Віталій Кашик, а також творча делегація мистецтвознавців, письменників, літераторів говорили про самобутність таланту поетеси, велич її творчості, особливий поетичний дух Ковельщини та піднесли квіти до пам’ятника Лесі. Літературно – музичний «Монолог Мавки» додав присутнім позитивного, творчого настрою. Під час переїзду на основний майданчик дійства – в урочище Нечимне, представники влади поклали квіти до погруддя Лесі Українки біля Колодяжненської сільської ради та до пам’ятника «Борцям за волю України», що поблизу Скулина. Учасникам етнофестивалю запропонували екскурсію урочищем «Стежками Лесі Українки». Гості свята мали нагоду побувати у єдиному в Україні музеї одного твору «Лісова пісня», біля старезних дубів, лісової криниці та озера. Директор літературно – меморіального музею Ольга Бойко та молодший науковий співробітник Оксана Боярчук розповіли про особливість драми – феєрії «Лісова пісня», новаторство Лесі Українки у змалюванні природи, стосунків між людьми й лісовими істотами, розкриття зв’язку людини й природи. Під відкритим небом, з імпровізованої сцени на лісовій галявині лунали народні пісні, поетичні рядки, театральні мініатюри у виконанні учасників етнофестивалю: народного аматорського фольклорного колективу «Джерело» зі Скулина, фольклорного гурту «Народна криниця» з Турійська, народного аматорського фольклорного колективу «Намисто» з Ковеля, колективу «Брикса» із села Холоневичі Цуманської ОТГ, народного аматорського фольклорного колективу «Нуйнівські співухи» з Камінь – Каширського району, дитячого фольклорного гурту «Веретенце» з села Уховецьк, народного аматорського колективу "Родина" з с.Білин, аматорського фольклорного гурту «Горлиця» з села Доротище, народного аматорського фольклорного колективу «Діброва» з с. Замшани Забродівської ОТГ, фольклорного гурту «Калинонька» Луківської ОТГ, поетеси з Козлинич Ніни Шугніло, автора поетичних збірок, настоятеля храму Святого Миколая с. Колодяжне Івана Оринчака, члена Національної спілки журналістів України Анатолія Семенюка, члена Національної Спілки письменників України, голови Волинської обласної організації Національної спілки письменників України, поетеси Ніни Горик, Світлани Богдан, - професора національного східноєвропейського університету імені Лесі Українки, аматора сцени Будинку культури с.Доротище Олени Місюри, шанувальників народної пісні з Білина Людмили Борисюк та Івана Філона. Всі учасники етнофестивалю отримали Дипломи від організаторів – Колодяжненської сільської ради. Змістовним доповненням свята була книжкова виставка, виставка – продаж виробів із соломки , гончарних виробів та частування смачним кулішем з польової кухні. Ми віримо, що фестиваль продовжуватиме своє творче життя і щороку дивуватиме неповторною атмосферою і незабутніми враженнями. До нових зустрічей на берегах Нечимного!