Спалюєте листя - будьте готові відповісти за це!
Спалювання органічних залишків часто розглядається як простий спосіб утилізації, особливо у сільській місцевості. Проте наслідки такого підходу є катастрофічними. При згорянні сухої трави, листя чи інших відходів у повітря виділяється велика кількість шкідливих речовин, серед яких діоксини, важкі метали, а також мікрочастинки, які можуть проникати в легені людини, викликаючи серйозні захворювання. Попри регулярне інформування про ЗАБОРОНУ спалювання сухого листя та інших решток рослинності, негативні наслідки таких дій для навколишнього середовища, здоров’я людини та адміністративну відповідальність, яка настає для порушників, деякі громадяни продовжують це робити.
Під час згоряння рослинних залишків, у повітря вивільняються мікрочастинки диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Додаткова проблема полягає в тому, що із сухою травою та опалим листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Тільки при спалюванні поліетиленового пакету, в повітря потрапляє до 70 різноманітних хімічних сполук.
Та все ж, якщо ви нехтуєте власним здоров’ям та здоров’ям оточення, і зібралися палити листя, то будьте готові заплатити немалий штраф:
- Самовільне випалювання рослинності або її залишків, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн. до 6120 грн, на посадових осіб від 15300 грн до 21420 грн., що передбачено статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- Порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн до 4590 грн, на посадових осіб від 4590 грн до 15300 грн, що передбачено статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- Порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 1700 грн до 3400 грн, на посадових осіб від 3400 грн до 5100 грн, що передбачено статтею 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У разі притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності, враховуються всі обставини правопорушення, тяжкість їх наслідків, оскільки статтею 245 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за цей вид правопорушення, а саме за:
- знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем іншим небезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або ж позбавленням волі на такий самий строк;
- ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Закликаємо місцевих жителів бути свідомими! А також інформувати про порушників, звернувшись у поліцію за номером 102 або на гарячу лінію екологічної інспекції: 0332723396