Колодяжненська громада
Волинська область, Ковельський район

Відбулася серпнева конференція освітян

Дата: 30.08.2024 08:14
Кількість переглядів: 123

Під керівництвом начальника управління гуманітарної сфери виконавчого комітету сільської ради Лілії Осіпчук, 29 серпня 2024 року, відбулася традиційна серпнева конференція педагогічних працівників громади, на якій було підбито підсумки минулого навчального року і представлено план роботи у новому. 

Серед запрошених – сільський голова Віталій Кашик, представники Ковельського районного управління Головного управління ДСНС України у Волинській області та сектору ювенальної превенції Ковельського районного управління поліції , які, на жаль, не  змогли долучитися до роботи конференції з огляду на важливі робочі справи, окремі посадовці сільської ради, директори та педагоги закладів освіти громади.

«Освіта в умовах воєнного стану: тенденції та виклики» - саме така тема об’єднала виступи доповідачів, кожного за своїм напрямком.
Та перед початком роботи вирішили подякувати тим, хто віддав педагогічній та директорській праці багато років життя і нині іде на заслужений відпочинок, або з посади керівника закладу освіти. 
Потому із вітальним словом до присутніх звернувся  Віталій Кашик. Він, перш за все, подякував усім освітянам за плідну роботу, яку спільно із керівництвом сільської ради, управлінням гуманітарної сфери довелося провадити в складних умовах – умовах воєнного стану.
- Діти – це наше майбутнє, і воно залежить, великою мірою, саме від вас, дорогі педагоги, адже роль вчителя у цьому процесі – процесі виховання дітей, важко переоцінити. Знання, що ви даєте своїм вихованцям, приклад патріотизму – це дуже цінно і важливо у наш складний час.  Перед нами і вами постало багато викликів, - мовив сільський голова, - і деякі із них вдалося подолати, окремі, можливо, не до кінця. У будь-якому випадку, між нами є комунікація, діалог та порозуміння. І саме тому ми досягли головного – наші діти зможуть ходити до школи, відвідувати садки і навчатися в очному режимі. Решту викликів, переконаний, також спільно подолаємо, якщо будемо командою, а ви усі – дружною освітянською родиною. Зичу вам здоров’я, сил, натхнення, плідної праці та якнайшвидшої Перемоги! Слава Україні!

Свою доповідь представила Лілія Осіпчук. Посадовиця повідомила, що у 2023/2024 н. р. статутна діяльність провадилася закладами освіти в змішаному режимі, ЗДО працювали в очному. Також Лілія Володимирівна розповіла про забезпечення безпеки учасників освітнього процесу.
Детально зупинилася на фінансуванні, кадровій політиці, відпочинку та оздоровленні учнів, успішності (згідно результатам олімпіад і конкурсів), цифрофізації освітнього процесу тощо.
Як відомо, через збільшення видатків Державного бюджету на оборону, зменшилося фінансування галузі освіти, також, чималі кошти місцевого бюджету спрямовувались на будівництво укриттів. Тож поки складно відшукати можливості фінансування робіт з покращення інфраструктури закладів освіти. Та, попри це, наприкінці року вдалося значно покращити матеріально-технічне забезпечення ЗЗСО. 
Окрім того, останні роки на державному рівні гостро стоїть питання оптимізації мережі освітніх закладів, і оскільки обранцями громади на сесіях сільської ради не були підтримані рішення щодо виконання плану оптимізації, то і надалі  поставатиме проблема із залученням державного фінансування на ті чи інші потреби галузі.

Серед співдоповідачів – директор Скулинського ліцею Олена Коваль, яка розповіла про досвід роботи очолюваного нею закладу освіти в умовах воєнного стану. Про аналогічний досвід у сфері дошкілля розповіла завідувач ЗДО «Ромашка» с. Кричевичі Світлана Ткачук.
Директорка Центру позашкільної освіти сільської ради Ольга Бащук окреслила діяльність закладу у виступі «Діяльність ЦПО. Завдання та перспективи».
Важливим є питання забезпечення рівних прав на освіту для усіх дітей, у тому числі для дітей з особливими освітніми потребами, про що розповіла фахівець Інклюзивно-ресурсного центру сільської ради Катерина Кравчик у своїй доповіді «Єдине освітнє середовище для дітей з різними освітніми потребами. Роль та завдання ІРЦ». 
Своєю чергою, про роботу із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах та про співпрацю служби з управлінням гуманітарної сфери розповів начальник служби у справах дітей виконавчого комітету сільської ради Сергій Ілюшик у доповіді «Діти – наше майбутнє».

Директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Надія Марценюк окреслила напрямки роботи Центру та плідну співпрацю із педагогічними колективами закладів освіти.

Підсумки і основні завдання на новий навчальний рік лягли в основу резолюції серпневої конференції педагогічних працівників Колодяжненської сільської ради, яку буде прийнято після особистого ознайомлення кожного учасника конференції з її текстом, а, за необхідності, після внесення пропозицій і корективів.

Лілія Осіпчук подякувала колегам за продуктивну роботу і побажала вдалого старту у новий навчальний рік.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь