Небезпека повені: профілактичні рекомендації
Дата: 17.01.2024 12:18
Кількість переглядів: 339
Вкотре через кліматичні зміни Волинь зазнає підтоплення. «Велика вода» загрожує домогосподарствам, господарським угіддям, сміттєзвалищам, гноєсховищам, хлівам, надвірним туалетам та колодязям. У зв’язку з цим зростає ризик спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь.
Звертаємо увагу волинян на щоденні безпекові поради:
- Ретельно мийте руки перед приготуванням і вживанням їжі, після відвідування туалету. Слідкуйте, щоб цих правил дотримувалися діти, не дозволяйте їм гратися забрудненими іграшками.
- Не споживайте воду із відкритих водойм, підтоплених або невідомих криниць та джерел, які можуть бути забрудненими.
- У випадку підтоплення, забруднення джерел водопостачання, звертайтесь до органів місцевого самоврядування щодо забезпечення питною водою, кількість та якість якої повинні відповідати вимогам санітарних норм.
- Обов’язково кип’ятіть для споживання воду, якщо не користуєтеся централізованим водопостачанням. Кип’ятіть її протягом 10 хвилин, потім дайте відстоятися та обережно злийте, не збовтавши осад. Кип’ячену воду потрібно зберігати в закритому посуді. Можна використовувати для пиття бутильовану воду.
- Дотримуйтеся технології приготування страв, особливо щодо термічної обробки м’ясних, кулінарних виробів з м’яса, риби, яєць тощо. Овочі та фрукти добре промийте доброякісною питною водою чи обдайте окропом.
- Не вживайте продукти чи консервацію, які були пошкоджені або забруднені під час повені.
- Не купуйте харчові продукти, овочі на стихійних ринках у невстановлених для торгівлі місцях.
При появі симптомів – підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників тощо, негайно звертайтеся по медичну допомогу і не займайтеся самолікуванням.
Більше рекомендацій на сайті https://volindses.com.ua/.
Інформація із сайту Волинської облдержадміністрації