Багато інформації про вакцинацію - на національному порталі з імунізації
В Україні працює Національний портал з імунізації. Це інформаційний ресурс для медиків, студентів, фармацевтів та українців, які шукають доказову інформацію про вакцини та щеплення. На порталі консультують 16 експертів-медиків, які надають роз’яснення стосовно рутинної вакцинації, інформацію про 24 вакцинокеровані інфекції та їхню профілактику, ефективність вакцин. Для фармацевтів та медиків на порталі оновлюють інформацію щодо актуальних змін у нормативних документах. Також розміщують дані щодо захворюваності та наявності в країні вакцин.
Медики та науковці можуть долучитися до команди експертів порталу: публікувати свої статті та відповідати на запитання українців. Керівники медзакладів можуть пропонувати редакції новини про заходи у своїх лікарнях для пацієнтів. Для сімейних лікарів та медичних сестер, які працюють у кабінетах щеплень, користування порталом – це можливість швидко отримувати доказову інформацію та роз’яснення нормативно-правової бази.
Крім того, на порталі розміщені сценарії уроків, шкільних та позакласних заходів на тему щеплень для педагогів та вихователів.
Портал з імунізації:
- сприяє підвищенню охоплення профілактичними щепленнями та запобіганню вакцинокерованим захворюванням завдяки поширенню публікацій та навчальних матеріалів для громадськості та медичних працівників;
- розширює можливості спілкування щодо безпеки, ефективності та використання вакцин у широкій спільноті пацієнтів, батьків, медичних установ і державних установ охорони здоров’я.
Цей портал покликаний стати унікальним інформаційним хабом, де кожен – від мами, яка планує перші щеплення дитині, до медичного працівника, який безпосередньо займається імунопрофілактикою – зможе знайти актуальну та корисну інформацію про вакцинацію.
Ключовими розділами порталу є:
- Вакцинація в Україні. Тут можна ознайомитись з Національним календарем вакцинації та роз’ясненнями до нього, а також з нормативною базою з проведення імунопрофілактики в Україні
- Експерти. Тут можна: 1) ознайомитись із позиціями технічних груп з імунопрофілактики в Україні та інших країн; 2) ознайомитись з позиціями щодо імунопрофілактики професійних асоціацій України та інших країн; 3) отримати відповіді на всі найпоширеніші питання з питань вакцинації (введення, транспортування та зберігання вакцин, графік щеплень та його порушення, безпека вакцин, юридичні аспекти вакцинації, вакцинація від конкретних інфекцій та протипокази до неї тощо) від провідних українських експертів з імунопрофілактики. Якщо ви не знайшли відповіді на своє питання, скористайтесь спеціальною формою або ж зверніться в групу “Вакцинація: питання та відповіді“.
- Інфекції. Тут можна отримати детальну інформацію про кожну вакцинокеровану інфекцію та захист від неї шляхом вакцинації
- Джерела інформації про вакцинацію. Тут можна: 1) ознайомитись з широким списком доказових джерел інформацію про вакцинацію (постійно поповнюватиметься). 2) отримати інформацію про вакцини, зареєстровані на території України.
- Бібліотека вакцинації. Тут пересічні громадяни та медичні працівники зможуть знайти брошури, посібники, ліфлети та інші інформаційні матеріали для скачування – як для особистої самоосвіти, так і для використання в медзакладах в роботі з пацієнтами (постійно поповнюватиметься; ми зобов’язуємося вказувати джерела інформації)
- Групи медичного ризику. Тут можна дізнатись про рекомендації з вакцинації для конкретних груп пацієнтів з урахуванням особливостей їхнього стану
- Вакцинація за професіями. Тут можна отримати рекомендації з вакцинації відповідно до роду занять.
- Діти. Тут як батьки, так і педіатри зможуть отримати вичерпну інформацію про вакцинацію дітей згідно Національного календаря та поза ним. Також батьки матимуть можливість ознайомитись із життєвими історіями батьків, які прийняли свідоме рішення вакцинувати своїх дітей.
- Дорослі. Тут розміщено інформацію про вакцинацію дорослого населення згідно Національного календаря та поза ним.
- Похилий вік. Тут висвітлено рекомендації з вакцинації осіб літнього віку.
- Мандрівники, біженці, мігранти. Тут можна дізнатись про особливості організації щеплень внутрішньо переміщених осіб, про особливості вакцинації в інших країнах вимушених переселенців та про рекомендації з додаткової вакцинації у випадку візиту чи переїзду до іншої країни
Контент Порталу має виключно інформаційно-роз’яснювальну мету. Портал не має конфлікту інтересів та звязку з фармацевтичною індустрією чи надавачами послуг із вакцинації.
Довідково
Національний портал з імунізації створений в рамках проекту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», що виконується організацією «Пакт» у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров’я України.