Інклюзивно - ресурсний центр інформує.

Дата: 06.03.2020 20:12

Фото без описуФахівці комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Колодяжненської сільської ради 5 березня 2020 року на базі дошкільного навчального закладу «Калинонька» смт.Люблинець організували та провели семінар– практикум на тему: «Організація і зміст роботи корекційних педагогів з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах закладу дошкільної освіти». В ході роботи семінару вихователі інклюзивних груп, асистенти вихователів, практичні психологи та логопеди закладів дошкільної освіти Ковельського району мали змогу ознайомитись з напрямками корекційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, поділитись досвідом роботи. Зокрема, вчитель - реабілітолог ІРЦ Ольга Гелецька ознайомила та практично продемонструвала присутнім педагогам корекційні технології терапевтичного спрямування, а саме способи мозочкової стимуляції; розповіла про важливість формування у дітей функції моторного планування та розвиток дрібної моторики за допомогою «Су - джок» терапії. Вчитель - логопед Ірина Слебік у своїй презентації розглянула питання щодо особливостей формування комунікативних навичок у не мовленнєвих дітей, а саме про специфіку роботи з дітьми з розладами аутистичного спектру (РАС), а також про важливість командної роботи та взаємодії корекційних педагогів з метою забезпечення поетапного формування і гармонійного розвитку особистості. Практичний психолог ДНЗ «Калинонька»смт. Люблинець Вікторія Козак провела майстер – клас з арт- терапії з використанням харчової плівки та розповіла про ефективність застосування ізотерапії у роботі з дітьми з ООП. Практичний психолог ІРЦ Катерина Матвійчук розглянула основні проблеми та аспекти соціалізації та інтеграції дітей з РАС, а також озвучила ефективність методу SMART у побудові актуальних цілей щодо успішного розвитку дитини. Асистент вихователя старшої групи ДНЗ «Калинонька» Мар’яна Гіро на власному досвіді показала ефективність взаємодії вихователя та асистента вихователя в інклюзивній групі. Дирекція КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» висловлює особливу подяку завідувачу закладу дошкільної освіти Наталії Логвинюк, методисту Наталії Оліферук за сприяння та активну участь у проведенні семінару-практикуму.