Колодяжненська громада
Волинська область, Ковельський район

Історична довідка села Волошки

Село Волошки є географічною точкою центру Волині розташоване на південний схід по відношенню до райцентру.  Перші спогади про село Волошки датується 1433 роком за церковно-приходськими книгами, на той час відносилось до Любитівської волості Ковельського повіту. За 11 верст від села знаходилась найближча поштово-телеграфічна станція у місті Ковелі, найближча залізнична станція за 3 версти в Любитові. Волошки розташовані на низовині яку перетинала невелика річка, що брала початок з лісових джерел та боліт, а біля села Колодниця впадала в річку Турію. По праву сторону цієї річки розташоване було село, а по ліву –церква з «причтовой» садибою.

Пізніше село Волошки згадуються під назвою Волохи, як маєток москвитянина Кирила Зубцовського в акті від 2 липня 1590 року. Сама назва Волохи пішла від першого поселення – боярина Волоха.

Історичною та архітектурною пам’яткою в селі є православний храм, який датується початком ХVІІ століття.

Населення станом  на 1 січня 2017 року становило 569 чоовік. В селі функціонує загальноосвітня школа I-II ступеня, в якій навчається 64 учні, фельдшерсько-акушерський пункт. Зареєстровано два заклади торгівлі. Село Волошки славиться працьовитими людьми, де проживає Герой соціалістичної праці Приходько Ніна Захарівна.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь