Зустріч із відомою письменницею Ніною Горик
Сьогодні, 03 лютого 2025 року, у нашу громаду завітала знана поетеса, громадська діячка, Заслужена вчителька України Ніна Петрівна Горик: зустріч із читачами та презентація книг відбулася у Центрі культури, дозвілля та спорту.
Ніна Горик називає Колодяжне милим своєму серцю краєм. Її життя тісно пов’язане з Ковельщиною: з його освітянським, літературним та культурно-мистецьким життям. Саме Ніна Петрівна стояла у витоків поетично-мистецького фестивалю «Лісова пісня», який свого часу проходив в урочищі Нечимне, а потім був перенесений до обласного центру. Але в нашій громаді, як відомо, відродили традицію свята, дещо змінивши його формат, тож цьогоріч у Нечимному вже вшосте відбувся літературно-мистецький етнофестиваль «На гостини до Лесі», і Ніна Горик є не лише його ідейною натхненницею, а й постійною учасницею.
У теплій і невимушеній атмосфері відбулася сьогоднішня зустріч, у рамках якої – презентація книг: поетичної збірки «Лінії оборони» та книги «Дорога честі», присвяченої пам’яті чоловіка поетеси - полковника міліції, старшого слідчого УБОЗ Федора Литвинюка, який загинув 20 березня 2002 року у Ковелі, захищаючи родину ковельчанина від озброєних грабіжників.
Захід розпочався із хвилини мовчання у пам'ять про полеглих захисників і поіменної згадки загиблих Героїв з нашої громади. Така наша реальність…
«Ти не загинеш, Боже борони!
Живісінький-живий –
Нога в стременах
І погляд соколиний.
Та з весни
Ти просто не повернешся до мене».
(«Візія», Усім жінкам, котрі втрачали)
...Складне сьогодення лягло в основу багатьох поезій, які увійшли до книги «Лінії оборони», яка надиктована серцем і нашим трагічним часом. «Це ліричний відгук на радісне й сумне у людському житті, на величне й доленосне в історії України останніх десятиліть. Авторка окреслила ті лінії на полі духовному й суспільному, які потребують ненастанної оборони: рідна мова, рідне слово, рідна земля, свобода, батьківський край, родина, щира і вразлива душа» - ідеться в описі книги.
Зачитані Ніною Горик під час зустрічі поезії – актуальні, глибокі. Окремі автобіографічні, але кожен може знайти у них щось своє. Поетичні рядки знайшли відголоски у серцях слухачів.
Також письменниця поділилася з читачами, як виношувала ідею написання книги «Дорога честі», адже це її особиста історія та її біль. Довго вагалася, але коли переконалася, що авторитет трагічно загиблого слідчого Федора Литвинюка серед його колишніх колег, знайомих та загалом громади Ковеля через два десятиліття не стає меншим, зрозуміла, що мусить наважитися на цей крок у пам'ять про свого чоловіка, без перебільшення, героя та людину честі. До слова, іменем Федора Литвинюка названо вулицю у м. Ковелі, а також відкрито пам’ятну дошку на фасаді багатоповерхівки, мешканців якої захищав офіцер правоохоронних органів.
У книзі вміщені медійні матеріали, спомин-есе, спогади, поетичні твори, світлини з особистого архіву. Ніна Горик представила газетні й телевізійні матеріали, які висвітлювали новини, пов’язані з цією резонансною подією, свої спогади, спогади побратимів та власні поетичні твори. «Книжка вписує ще одну сторінку в історію правоохоронної системи України, зокрема Ковельщини, спонукає до роздумів про роль органів МВС у суспільстві, осмислює професійні й моральні засади правоохоронців».
Насамкінець Ніна Петрівна розповіла, що останнім часом багато пише для дітей, тож зачитала окремі вірші.
По завершенні презентації присутні мали нагоду поспілкуватися з письменницею, поставити питання, придбати книги із підписом авторки. Окремі авторка презентувала для бібліотеки.
За візит у нашу громаду, цікаву, творчу і наповнену зустріч поетесі подякував сільський голова Віталій Кашик. Він пригадав знайомство із Ніною Петрівною, коли вона була педагогом, а він – студентом, а також висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю і дружбу.
- Так як Захисники і Захисниці боронять Україну і все українське зі зброєю в руках, письменники захищають українське мову, українські традиції, пишуть історію свого народу: слово – їхня зброя. Дякуємо Вам за це!