Малі аграрії зможуть отримати фінансову підтримку від Уряду

Дата: 07.06.2024 08:25

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо надання грантової  підтримки малим агровиробникам.

Першочергово грантові кошти спрямують на фінансову підтримку аграріїв, які мають у власності чи користуванні до 120 га, утримують до 100 корів або до 500 маточного поголів’я кіз чи овець.

Крім того, збільшено статутний капітал Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Це суттєво знизить ризики для банків при кредитуванні і стимулюватиме банки співпрацювати з малими та середніми сільгоспвиробниками.

Сільгоспвиробники зможуть отримати таку підтримку:
📌4000 грн на один гектар оброблюваних угідь;
📌 7000 гривень на одну корову всіх напрямів продуктивності;
📌 2000 грн на одну голову кіз або овець.

Про початок прийому заявок буде повідомлено на сайті Мінагрополітики. Орієнтовно реєстрація розпочнеться в кінці червня.

Довідково: відповідне розпорядження (https://www.kmu.gov.ua/npas/pytannia-spriamuvannia-koshtiv-zaluchenykh-vid-mizh-a495r )

від 04.06.2024 № 495-р «Питання спрямування коштів, залучених від Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Міжнародної асоціації розвитку, Міністерству аграрної політики та продовольства» було прийнято на черговому засіданні уряду.