Що потрібно знати, аби жнива були безпечними

Дата: 06.06.2024 11:57

Висока напруга може спричинити враження людей, займання вогнем техніки, соломи на відстані, ближчій як на 1,5 м до ліній електропередач.

Правилами охорони електричних мереж визначені охоронні зони, в яких заборонено виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електромереж. Встановлено межі:

– для ліній до 1 кВ – 2 м від крайніх проводів,

– для ліній до 20 кВ – 10 м від крайніх проводів,

– для ліній до 35 кВ – 15 м від крайніх проводів,

– для ліній до 110 кВ – 20 м від крайніх проводів.

В охоронних межах заборонено господарську діяльність (складати сіно, солому тощо).

Особливо небезпечними є робота та проїзд високогабаритних машин безпосередньо під проводами ліній електропередач, відстань яких до землі складає зазвичай не менш як 6 м. Тому більш безпечним є перетин ЛЕП біля опори – там відстань до проводу завжди найбільша.

У разі, коли комбайн (та інша техніка) все-таки доторкнувся до проводів, не покидайте машину без крайньої потреби (крім випадку пожежі). Спробуйте відвести техніку від проводів. Якщо двигун не заводиться, повідомте кол-центр «Волиньобленерго» (номери — 0684784848; 0954784848; (03327) 84848; 0800210131) про подію, вкажіть точне місце вашого знаходження.

Якщо пожежа все ж виникла, не панікуйте, телефонуйте на номер 101 і в кол-центр «Волиньобленерго». Залиште машину, вистрибуючи з неї якнайдалі та приземляючись на дві ноги, які зведені разом. Інакше ви ризикуєте бути вражені струмом.

Звертаємося до усіх, хто працює у полях – будьте відповідальними та дотримуйтеся правил безпеки.

ПрАТ «Волиньобленерго»