Уряд вдосконалив механізми надання грантової підтримки на розвиток власної справи

Дата: 18.03.2024 11:46

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 281 “Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738”.

Постановою, зокрема, визначається:

• максимальний розмір гранту та відсоткове співвідношення фінансування проекту.

По садівництву гранти надаються у розмірі до 70 % вартості проекту висадки насаджень, але не більше 10 млн грн відповідно до суми на один гектар та за умови фінансування коштами отримувача різниці між вартістю проекту висадки насаджень, зазначеною у заяві, та обсягу гранту. Частка співфінансування отримувача має становити не менше 30 % від вартості проекту висадки насаджень, зазначеної у заяві.

По тепличному господарству гранти надаються на будівництво тисячі модульних теплиць у розмірі до 70 % вартості проекту будівництва модульної теплиці, але не більше 7 млн грн, та за умови фінансування коштами отримувача різниці між вартістю проекту будівництва модульної теплиці, зазначеною у заяві, та обсягу гранту. Частка співфінансування отримувача має становити не менше 30 % від вартості проекту будівництва модульної теплиці, зазначеної у заяві.

• спосіб, яким Мінагрополітики повідомляє уповноважений банк, Мінекономіки та отримувача щодо рішення про скасування гранту;
  • додаткові вимоги щодо моніторингу стану посадки насаджень чи будівництва модульної теплиці уповноваженим банком;
  • передбачено, що оплата витрат, пов’язаних з реалізацією проекту висадки насаджень або будівництва модульної теплиці, проводиться  у період не більше 12 місяців з моменту зарахування гранту на рахунок.

Постановою також передбачаються зміни для моніторингу насаджень. Зокрема, моніторинг стану висадки насаджень уповноважений банк може здійснювати  з використанням Національної інфраструктури геопросторових даних  під час реалізації грантового проекту та протягом 5 років після його завершення.