"Назавжди в строю": рідним полеглих воїнів "Князівської бригади" вручили посмертні нагороди

Дата: 12.03.2024 15:13

Сьогодні, 12 березня 2024 року, рідним полеглих захисників із Ковельського району вручили посмертні нагороди воїнів - військових 14 князівської бригади: відзнаки «Князівський хрест Героя «Назавжди в строю». Серед них – семеро Героїв з нашої громади. Зокрема:

- Каніщев В’ячеслав Михайлович (11.03.1987 – 01.09.2022, с. Любитів), який загинув у районі с. Перемога, звільняючи від російських окупантів Харківщину;

- Зубець Андрій Андрійович (19.01.1971 – 07.10.2022,с. Любитів) віддав своє життя, оберігаючи кордони держави у Харківській області;

- Рибчук Станіслав Ярославович (15.03.1995 – 06.08.2022, с. Ворона). Поліг на Донеччині, відстоюючи незалежність та територіальну цілісність України;

- Софронов Дмитро Анатолійович (08.07.1988 – 26.05.2023, с. Любитів). Родом захисник із села Старий Мосир Голобської громади, тож звідти був мобілізований на війну. Втім останні роки із родиною мешкав у селі Любитові;

- Ющик Олександр Володимирович (01.08.1990 – 04.08.2023, с. Скулин). Вірний військовій присязі, загинув в результаті ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання щодо захисту незалежності України на Купʼянському напрямку на Харківщині;

- Рабчун Віталій Анатолійович (28.03.1997 – 12.11.2023, с. Волошки). Виконуючи обов’язок щодо захисту Батьківщини, поліг під час штурмових дій у районі н.п. Першотравневе Харківської області;

- Антонюк Володимир Леонідович (10.11.1972 -  31.03.2022, с. Перковичі). Воїн загинув поблизу н.п. Максимівка Миколаївської області внаслідок ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Нагороди рідним загиблих Героїв вручив заступник командира 14 бригади з морально-психологічного забезпечення підполковник Василь Лапчук.

«Ще днями зі своїми бойовими побратимами  виконував бойові завдання на фронті. Сьогодні маю честь вручити пам’ятні відзнаки Героїв. Новітніх Героїв, які для нас, для нашої рідної Батьківщини зробили все, що могли. І  завдяки їхній відвазі і мужності я зараз стою тут», – мовив Василь Лапчук.

Тож під час церемонії, яка відбулася  у залі Палацу учнівської молоді ім. Івана Франка м. Ковеля за участі представників місцевої влади, військових, духовенства, було сконцентровано багато болю і сліз, адже тут зібралися ті, в кого війна забрала найдорожче – їхніх дітей, батьків, братів, чоловіків, або  інших близьких людей. Але водночас атмосфера була просякнута гордістю за відважних воїнів – захисників України.

Як відомо, 14 окрему механізовану бригаду імені князя Романа Великого створили 10 грудня 2014 року. З початку свого створення вона виконувала найскладніші бойові завдання у складі Сил, залучених до проведення АТО на Донбасі. На момент початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ російської федерації бригада перебувала на одному із загальновійськових полігонів та завершувала етап бойового злагодження. Київщина, Житомирщина, Миколаївщина, Донеччина, Харківщина – це мапа бойового шляху військової частини А1008. Наразі бригада продовжує виконувати бойові завдання, наближаючи спільну Перемогу з кожним днем.

Вічна шана і світла пам'ять усім, хто віддав життя, захищаючи Україну! Слава Україні та її Героям!