Сьогодні - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2024 08:36

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлений Указом Президента України в 2004 році.

Всього після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але наймасштабнішою та найтрагічнішою стала війна в Афганістані (1979-1989). Вона тривала 10 років, а через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат: 620 тисяч радянських військовослужбовців, з них 150 тисяч - українці. За офіційними даними, під час війни в Афганістані загинули понад 15 тисяч військових, Україні вона обійшлася у понад 4 тисячі загиблих.

Війну в Афганістані часто називають загарбницькою, і нині ми зовсім по-іншому дивимося на ці події. Хоча для солдатів, які пройшли через неї, на той час це було виконанням обов’язку перед державою. У 2014 році тисячі воїнів-афганців одними із перших відправилися добровольцями на український Схід. Вони і сьогодні захищають нашу державу від російського агресора, а частина з них, на жаль, полягли, захищаючи Україну.