Участь у нараді в ОДА…

Дата: 08.02.2024 08:53

07 лютого 2024 року у Волинській облдержадміністрації відбулася робоча зустріч щодо реалізації проекту «мобільної аптеки», участь у якій узяв сільський голова Віталій Кашик. Серед запрошених – голови територіальних громад області та представники фармацевтичних компаній.

Цей проект – це ініціатива Міністерства охорони здоров’я України і його суть у наданні фрмацевтичих послуг населенню віддалених населених пунктів, де відсутні аптеки. Як зазначила заступниця голови обласної державної адміністрації Мирослава Якимчук, на Волині існує проблема із доступом до придбання медичних препаратів.

Назвали чіткі вимоги до створення мобільних аптек, що прописані у ліцензійних умовах. Зокрема, автомобіль повинен містити на зовнішніх поверхнях напис «мобільний аптечний пункт» та інформацію про приналежність до певного ліцензіата (аптеки, аптечної мережі чи інших субʼєктів, що мають відповідні ліцензії). Також у транспортному засобі має бути касовий апарат, холодильне обладнання, контроль температури та вологості повітря тощо.

У підсумку вирішили визначити найбільш віддалені населені пункти, де гостро стоїть проблема доступності ліків. Потому детально проаналізують відповідну інформацію та будуть шукати подальші шляхи вирішення питання.