Увага: загроза пташиного грипу!

Дата: 09.01.2024 11:54

Грип птиці - гостре інфекційне захворювання, що викликається вірусом, який, за своєю природою, є спорідненим з вірусом грипу людей і тварин, він поражає всі види птахів, а резервуаром збудника є перелітна птиця, яка може розносити його на великі відстані.

Вірус грипу птиці потрапляє у зовнішнє середовище зі всіма виділеннями з організму хворої птиці. Він також міститься в яйцях та продуктах забою.

Проте основний шлях зараження – повітряно-крапельний і здорова птиця, яка перебуває в контакті з хворою, піддається ризику інфікування. Тому нагадуємо основні правила, дотримуючись яких можна запобігти потраплянню збудника в індивідуальних господарства населення, важливим є утримання птиці в закритих вольєрах  і недопущення контакту з дикою та синантропною птицею, особливо на водоймах, де після тривалих перельотів водоплавна  зупиняються на перепочинок. Варто знати, що у водоплавних птахів грип часто протікає безсимптомно, проте вони можуть передавати збудника здоровій домашній птиці. Наголошуємо також, що навіть перехворіла птиця залишається вірусоносієм упродовж кількох місяців і при контакті може заражати здорову. Тому при будь-яких перших ознаках захворювання птиці слід негайно   повідомляти державну службу ветеринарної медицини.

Враховуючи ту обставину, що пташиний грип є небезпечним і для людини,  рекомендуємо взяти собі за правило – ніколи і за ніяких умов не купувати м’ясо птиці на «стихійних ринках» де нічого не відомо про його походження і воно не піддавалось ветеринарно-санітарній експертизі. Бо нехтування цим правилом може нести небезпеку для вашого здоров’я  та членів ваших родин.

У разі виявлення захворювання або загибелі птиці потрібно обов’язково звернутись до лікаря ветеринарної медицини.

Інформація Ковельського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в області