Андріївські вечорниці у Рокитницькій гімназії

Дата: 01.12.2023 12:43

Ознайомлення із традиціями власного народу, занурення у них завдяки створенню відповідної атмосфери із безпосереднім залученням дітей до цього процесу – саме таким був захід, проведений для учнів Рокитницької гімназії з нагоди свята Андрія.

«Традиційно на свято Андрія влаштовувалися вечорниці, на які збиралися неодружені хлопці та дівчата з усього села. Ці вечорниці були неодмінно святкові. З проведенням андріївських вечорниць пов’язано багато обрядів, одне з них – кусання калити. Сьогодні наші учні поринули у свято наших прадідусів та прабабусь. Дівчата пригадали колишні способи гадання на судженого, хлопці - покусали традиційної калити. Усі разом поспівали традиційних українських пісень» - повідомляють у закладі освіти.