Платники податків Волині використовують понад 7,8 тисячі програмних РРО

Дата: 22.08.2023 10:57

Господарюючі суб’єкти Волині вже використовують у своїй діяльності 7844 програмні реєстратори розрахункових операцій. Аналітика свідчить, що останнім часом волинські підприємці щоденно встановлюють для використання в роботі по декілька десятків ПРРО.

Таке зростання попиту на програмні РРО пов’язане не лише з відновленням відповідальності за порушення законодавства в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Зручний і більш сучасний формат проведення готівкових розрахунків та ведення обліку за посередництвом ПРРО допомагає легальному бізнесу на якісно новому рівні провадити підприємницьку діяльність, - пояснюють у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Щоб переконати представників підприємництва працювати у правовому полі та запобігти застосуванню штрафних санкцій, в області працюють робочі групи з фахівців ГУ ДПС у Волинській області та державних податкових інспекцій, представники яких активно інформують підприємців про законодавчі вимоги до використання РРО/ПРРО.

Індивідуальні консультації та практичну допомогу щодо налаштування ПРРО надають у кожній податковій інспекції Волині.

Звертаємо увагу, що з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення податківцями факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції. Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі.

Із переліком відповідальних осіб, у яких можна отримати консультаційну допомогу щодо застосування ПРРО, можна ознайомитися на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області.

Нагадаємо, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.