У громаді тривають жнива

Дата: 25.07.2023 10:14

Нині – пора жнив: аграрії використовують кожну погожу днину, аби зібрати врожай.

Серед тих, хто веде аграрний бізнес на території нашої громади - СТзОВ «Васюти». Підприємство вирощує чотири культури – ріпак, пшеницю, соняшник та кукурудзу. Ріпаком засіяно 300 га і приблизно 75 % врожаю вже зібрали. Приступили і до обмолоту пшениці, зокрема, ранніх сортів, площа посівів якої аналогічна. Щодо соняшнику, то цьогоріч ним засіяно 675 га, кукурудзою – 625 га.

У підприємстві кажуть: у порівнянні з довоєнним часом, площі посівів та пріоритети при виборі культур не змінилися, хоча, по бюджету «вдарило» через здорожчання добрив. Є деякі проблеми із реалізацією продукції, адже наразі європейський ринок закритий, а олійні культури йшли лише на експорт. Утім, аграрії не нарікають і очікують, що ситуація зміниться на краще.