У Держпродспоживслужбі закликають відмовитися від купівлі риби і рибопродуктів у місцях стихійної торгівлі...

Дата: 20.06.2023 14:29

Закликаємо мешканців відмовитися від купівлі риби в місцях стихійної торгівлі та перевіряти її походження під час придбання на ринках та в магазинах. Адже внаслідок підриву Каховської ГЕС та зниження рівня води в обмілілих водоймах почався масовий мор риби. У Держпродспоживслужбі наголошують: вживання загиблої риби небезпечне для здоров’я.

«Реалізація живої риби та рибопродуктів має відбуватися виключно з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог у встановлених місцях – закладах торгівлі або на агропродовольчих ринках» - підкреслюють у Ковельському районному управлінні ГУ Держпродспоживслужби в області.

За інформацією із офіційних джерел, внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС, через зниження рівня води розпочався масовий мор риби. Десятки тисяч риб залишилися на обмілілих водоймах. Така ситуація, зокрема погіршення санітарно-епідемічної, епізоотичної ситуації розвивається і на постраждалих територіях України.

«Наголошуємо, що збирати таку рибу і вживати її (солити, смажити, варити  чи в’ялити) категорично заборонено! Адже є ризик захворювання на ботулізм та інші не менш небезпечні інфекційні та паразитарні хвороби», – зазначають фахівці.

Також загибла риба може містити небезпечні для життя та здоров’я людини хімічні речовини. Жоден зі способів приготування не зробить її безпечною.