Організація пасажирських перевезень міжміських і приміських автобусних маршрутів

Дата: 10.02.2023 08:45

Згідно зі ст. 43 ЗУ «Про автомобільний транспорт» визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» забезпечення організації пасажирських перевезень міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що проходять територією двох або більше територіальних громад та не виходять за межі області покладається на обласні державні адміністрації.

Згідно з Пунктом 56 «Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 3 грудня 2008 р. № 1081, контроль за виконанням умов договору або дозволу здійснює організатор та інші органи виконавчої влади згідно з компетенцією, за наявності відповідного звернення або доручення організатора.

Маршрути № 116 Ковель - Колодяжне, № 116а Ковель – Будище,

№ 268 Ковель – Перковичі, Ковель-Черемошне, Ковель-Скулин, Ковель-Стеблі, Ковель-Волошки, Ковель-Грушівка, Ковель-Ворона виходять за межі Колодяжненської територіальної громади.

Таким чином, забезпечення організації та контроль  за перевезеннями пасажирів на даних автобусних маршрутах, відносяться до повноважень Волинської обласної військової адміністрації.