Міжнародний День біорізноманіття.

Дата: 20.05.2021 12:02

Фото без описуДіяльність людини є рушійною силою втрати біорізноманіття та деградації природи, але ми може діяти, щоб відновити природно-гармонійний баланс речей. Глобальна структура біорізноманіття після 2020 року змушує замислитись над нашими відносинами з природою.  Нам потрібен підхід всього суспільства для вирішення наших взаємопов'язаних  екологічних проблем. Інвестиції в зелене відновлення принесуть користь людям і природі та зменшать ризик майбутніх пандемій.

COVID-19 показав, що нам потрібен підхід One Health для сприяння добробуту людей і гармонії нашої спільної планети.

Ціль 1

Створення суспільних інтересів та підтримка надійної нової глобальної структури біорізноманіття.

Ціль 2

Створення прихильності до біорізноманіття і до самого слова. «Біорізноманіття» та «природа» не є синонімами. День біорізноманіття  2021 року висвітлює нову глобальну структуру біорізноманіття. Таким чином, терміном слід наголошую на «біорізноманіття». Звичайно, слово «природа» може бути також  використовуване в міру необхідності.

Ціль 3

Залучити віртуальні мережі також використовувати та популяризувати термін «біорізноманіття», відповідно до нової  Глобальної структури біорізноманіття.

17 - 21 травня: Тиждень 1 висвітлює популярні теми для залучення різноманітної аудиторії;

17 травня: (Харизматичні) види, включаючи біомімікрію, боротьбу зі шкідниками особливої поведінки тощо;

18 травня: Зміна клімату і зелене відновлення;

19 травня: Природоохоронні території та інші ефективні природоохоронні

Заходи відновлення біорізноманяття;

20 травня: Всесвітній день бджоли підкреслює переваги (цінність), які люди отримують від екосистемних послуг (наприклад, запилення) та зелених інвестицій;

21 травня: Всесвітній день культурного розмаїття для діалогу та розвитку

присвячений підвищенню обізнаності про доступ та обмін вигодами, а також про те, що це має вирішальне значення для збереження біорізноманяття. Він також підкреслює зв'язки між біорізноманіттям, людей і культури, включаючи традиційні знання, інтелектуальної власності та гендерні міркування.

Святкування Дня біорізноманіття стартує 21 травня вдень за

часовим поясом у Тихому океані

24 - 28 травня: Тиждень 2 висвітлює переваги для людей:

22 травня #BiodiversityDay: Акція за біорізноманіття. Прожектор на

впровадження надійної нової глобальної структури біорізноманіття;

23 травня ознайомлення з видовими особливостями біорізноманіття природи;

24 травня: Здоров'я та якісне харчування. Особисте здоров'я можна виділити як

окремий внесок глобальної біобезаки вцілому. Зоонотичні захворювання можуть бути підтемою цього дня;

25 травня: Природні рішення для забезпечення безпеки води та якості для всіх;

26 травня: Природні рішення (включаючи технології та біотехнології)  для запобігання та пом'якшення стихійних лих;

27 травня: Генетичне різноманіття і багато способів, якими вона сприяє нашому добробуту та економіці;

28 травня: Різні засоби підтримки виконання Конвенції біологічного різноманіття та протоколів.

Заклики до дій:
1. Створіть персоналізований логотип до «Дня біорізноманіття» та поділіться ним у своїх соціальних мережах, фото профілю,
підписами електронної пошти тощо.
2. Опублікуйте фото / відео себе, показуючи, як ви є частиною рішень популяризації біорізноманіття.
хештеги #BiodiversityDay та #ForNature.
3. Візьміть на себе зобов'язання бути частиною рішення, і зареєструйте свою дію через Порядок денний дій #ForNature і людей.