Співпраця з батьками як складова успіху у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Дата: 23.04.2021 15:45

Фото без опису22 квітня в КУ "Інклюзивно - ресурсний центр" Колодяжненської сільської ради відбувся семінар з елементами тренінгу для батьків на тему : "Роль батьків у розвитку фонематичного слуху та сприймання у дітей 5-8 років. Звукова культура мовлення".

В ході семінару Слебік І.Л., вчитель-логопед,  розкрила зміст поняття "фонематичні процеси", а також важливість їх розвитку у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Батьки були не лише слухачами, а й активними учасниками тренінгу. Всі охоче виконували ігрові вправи, які пропонувала Ірина Леонідівна, зокрема : "Які звуки порушують тишу?", "Відгадай, що це?", "Три ведмеді", "Що дзвенить?" та ін. Логопед наголосила батькам про важливість використання ігрових моментів у розвитку фонематичних процесів, які у подальшому допоможуть у розвитку пам'яті, уяви та уваги дитини.  Виконуючи артикуляційні і дихальні вправи для постановки звуків ,батьки опанували логопедичними прийомами, якими зможуть користуватись в домашніх умовах.

Учасники семінару збагатились не лише знаннями та вміннями, а також отримали багато позитивних емоцій. Щиро сподіваємось, що набуті знання та навички батьки використають на практиці у роботі зі своїми дітьми.

Паралельно з семінаром проходив майстер - клас для дітей з елементами арт-терапії з розпису імбирних пряників "Великодня писанка". Вчитель-реабілітолог Ольга Гелецька, розповіла дітям про значення слова "Великдень", звичаї та традиції свята. Але найбільше маленьких слухачів зацікавила історія виникнення імбирних пряників.

Діти уявили себе справжніми кондитерами-художниками і перетворили звичайні пряники в різнобарвні писанки. На цьому маленькі учасники не зупинились і колективно виготовили "Пасхальний віночок".

Цікавий мультик на Великодню тематику на деякий час перервав кропітку роботу юних митців, та поки підсихали фарби, діти, ніби побували у справжньому кінотеатрі.

У гарному настрої з креативними смаколиками діти зустрічали батьків …Впевнені, що у багатьох «Великодня писанка» прикрасить ще й святковий Великодній кошик.

Фото без описуФото без опису