До відома сільськогосподарських господарств, фермерських господарств, одноосібних селянських господарств.

Дата: 21.04.2020 14:50

Увага, загроза массового нападу мошки на тварин.

Природні умови Волинської області та наближення теплого періоду можуть посприяти масовому розповсюдженню кровосисних комах. В останні роки весною з настанням потепління складається несприятливий прогноз по гнусу. Виникає загроза масового нападу мошки на тварин, що може призвести до їх захворювання та загибелі.

З метою запобігання уражень тварин проведіть обстеження швидкоплинних водойм на предмет заселення личинками мошки.

Доводимо до відома керівників, спеціалістів господарств і власників, які утримують тварин, про необхідність дотримуватись режимів випасання тварин в період найменшої активності комах. Найкраще випасати худобу в день з одинадцятої до сімнадцятої години, на підвищених ділянках, які добре провітрюються та віддалені від проточних водойм і заболочених місць.

Рекомендовано, при необхідності, використовувати систематичні обробки волосяного покриву тварин інсектицидами і репелентами (бутокс, неостомазан, байофлай пур-он, ектосан–плюс). З метою запобігання масового нападу мошки на тварин, потрібно періодично проводити дезінсекцію тваринницьких приміщень і територій ферм.