Колодяжненська громада
Волинська область, Ковельський район

На сесії сільської ради…

Дата: 20.06.2024 16:46
Кількість переглядів: 196

     Сьогодні, 20 червня 2024 року, під керівництвом сільського голови Віталія Кашика, відбулася чергова, 51-а сесія сільської ради, на якій було прийнято низку важливих рішень. 
     Та на початку хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих захисників та схилили голови у скорботі за своїм колегою – депутатом Ігорем Миколайовичем Тарасюком, який загинув 14 червня 2024 року, боронячи Україну від російських загарбників.
     У рамках змін до бюджету було спрямовано кошти на реалізацію Програми соціального захисту населення (матеріальні допомоги на лікування, поховання, сім’ям мобілізованих тощо), на експлуатаційне утримання комунальних доріг, ремонт котелень закладів освіти. Також традиційно в переліку питань - проекти рішень, що стосуються земельних відносин.
      Особливо емоційним був розгляд питань двох питань – Про перепрофілювання (зміну типу) та зміну назви Черемошненської гімназії у Черемошненську початкову школу, а також аналогічний проект рішення щодо Рокитницької гімназії. Ідеться про виконання частини плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти Колодяжненської сільської ради на 2021-2027 роки. Адже, як відомо, на законодавчому і державному рівні ставлять умови майбутньої оптимізації мережі закладів освіти, а з1 вересня 2025 р. державою вирішено не фінансувати коштом освітньої субвенції заробітну плату вчителів у школах із кількістю учнів менш як 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року – менш як 60 осіб (початкових шкіл це не стосується). Щодо згаданих проектів рішень, то вони впродовж року були опубліковані на офіційному сайті сільської ради з метою громадського обговорення, втім жодних зауважень чи пропозицій не надходило.
    Варто зазначити, що проекти рішень по обох закладах освіти попередньо були напрацьовані постійною профільною комісією сільської ради. Однак в процесі розгляду питань на пленарному засіданні, думки обранців громади розійшлися, і в результаті проекти рішень не набрали необхідної кількості голосів.
       На думку місцевої виконавчої влади, це може мати негативні наслідки. У випадку припинення фінансування закладів державою, функціонування їх можливе лише у статусі «автономії» (самофінансування). Окрім того, невиконання плану оптимізації мережі закладів освіти на місцевому рівні, може спровокувати й інші процеси з боку центральної влади – припинення функціонування трьох гімназій та пониження у ступенях ліцеїв. Якби ж проекти рішень про пониження ступенів Черемошненської та Рокитницької гімназій  були підтримані депутатами, це б гарантувало збереження закладів освіти, хоч і в статусі початкових шкіл. 
      Нагадаємо, нині на фінансування галузі освіти витрачається майже 70 % місцевого бюджету. Є відмінності у фінансуванні у розрізі закладів: якщо, приміром, на одного учня Любитівського ліцею щорічно витрачається 28 000 грн, то Білашівської гімназії – 63 000 грн (при тому, що середній показник у державі 38 000 грн). Тож рішення щодо статусу кожного закладу освіти, у рамках оптимізації, приймається з огляду на низку факторів, але, перш за все, береться до уваги перспективний план розвитку – наповнюваність класів та кількість учнів на найближчі роки, матеріально-технічна база, педагогічний потенціал, економічні показники тощо.

Фото без опису



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь