Щодо збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу: Державна екологічна інспекція в області попереджає…

Дата: 20.02.2024 10:06

Державна екологічна інспекція у Волинській області попереджає про безумовне виконання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі тих, що занесені до Червоної книги України, є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення: підсніжник білосніжний (звичайний), білоцвіт весняний, шафран Г ейфеля, черемша (цибуля ведмежа), конвалія звичайна.

Щорічно, з настанням весняного періоду, на території області фіксуються випадки незаконної торгівлі згаданими рослинами.

Згідно абзацу 5 пункту 41 «Правил торгівлі на ринках», торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги України, дикорослими рослинами, в тому числі і лікарськими, заборонена (наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 26.02.2002).

Частиною 4 статті 9 Закону України «Про рослинний світ» заборонена торгівля лікарськими та декоративними видами рослин та їх частинами (конвалія звичайна), зібраними в порядку загального користування.

Відповідальність за дане правопорушення передбачена частинами 1,2 статті 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення.